Hakkımızda

2016’dan bu yana dünya standartlarında yazılım geliştiriyoruz

Biz, farklı görüşlere sahip olmasına rağmen;  birbirine sıkı sıkı bağlı, sevdiği işi en iyi şekilde yapmak isteyen bireylerin kolektif gücüyüz.
Global sektör standartlarını karşılayan ürünler geliştiriyoruz.

İnsanların sevdiği ve işinize değer katan projeleri nasıl hayata geçiyoruz?

İnsan Odaklı Yaklaşım

Yazılımı, insana hizmet eden somut bir araca dönüştüren çalışmalarımızın temelinde teknoloji yer alır. Bizim için başarı; işimizin temelinde yer alan teknolojiyi kullanarak insana ne kadar değer katabildiğimizle ölçülebilir. Bu nedenle sadece insana değer katan ürünlerler geliştiririz.

Özelleşmiş Deneyim

Veriye her yerden hızlıca ulaşma isteği her geçen gün arttığı için insanların %78’i masaüstü yazılımlar yerine mobil uygulama kullanıyor. 8 yıldır sadece native mobil uygulama geliştiren ekibimizle mobil uygulama dünyasına ait özelleşmiş deneyimimizle ihtiyacınızı karşılıyoruz.

Teknik Yeterlilik

Mobil uygulamanızı tasarlarken, geliştirirken ve kullanıma sunarken, en son teknolojilerden yararlanırız. Yüksek kaliteli, ölçeklenebilen ve yönetilebilen kod ve evrensel UI/UX ilkelerine dayanan sürdürülebilir ve dünya standartlarında mobil uygulama geliştirme hizmetleri sunuyoruz.

Öngörülebilir Sonuçlar

Doğru yaklaşım ve açık iletişimle size özel uyarlanmış iş akışını hazırlarız. Kullandığımız proje yönetim araçlarıyla verimliliği artırarak zaman kaybı yaşanmadan ve gereksiz maliyetler yaratılmadan, kararlaştırılan zaman çizelgesi ve bütçe sınırlarında ürününüzü teslim ederiz.

Her işi yapmıyoruz. Sevdiğimiz işi yapıyoruz. 

Tek bir işimiz var; yazılım geliştirmek. Farklı kültür ve inançlara sahip bireylerden oluşmamıza rağmen;  global standartlara ürünler üretme isteği bizim bağlayıcı ve en önemli gücümüzdür.
UI & UX Tasarımı
Web Uygulamalar
Native Mobil Uygulamalar
Test ve Kalite Kontrol
DevOps
Proje Yönetimi
UI & UX Tasarımı
Native Mobil Uygulamalar
Web Uygulamalar
Test ve Kalite Kontrol
DevOps
Proje Yönetimi
Serbest çalışanlardaki çalışma konusundaki belirsizlik ve güvenilmez yazılım şirketleriyle ilgili sorunlara uğraşmak yerine bizimle işbirliği yaparak ürününüzü global standartlarda geliştirerek öne çıkmasını sağlamayı garanti etmeye hazır bir ekiple karşılacaksınız.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

neden_bizi_seçmelisiniz
Serbest çalışanlardaki çalışma konusundaki belirsizlik ve güvenilmez yazılım şirketleriyle ilgili sorunlara uğraşmak yerine bizimle işbirliği yaparak ürününüzü global standartlarda geliştirerek öne çıkmasını sağlamayı garanti etmeye hazır bir ekiple karşılacaksınız.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Doğru Proje

Sizinle tüm süreç boyunca açık iletişim kuran, ürününüzü global standartlarda geliştirerek, öne çıkmasını sağlamayı garanti etmeye hazır deneyimli bir ekip mi istiyorsunuz?

Global Sektör Standartları

Teknoloji birikimimiz ve kendini sürdürülebilir ve genişleyebilir kod üretmeye adamış deneyimli mühendislerimiz sayesinde size dünya çapında üst düzey standartlarda ve zamana karşı dayanıklı yazılım sunacağız.

Zaman Çizelgesine Bağlılık

Projeyi, sizinle anlaştığımız uygulanabilir bir takvime bağlı kalarak başından itibaren en son yazılım mühendisliği ve CI/CD ilkelerini takip ederek geliştireceğiz ve 2 haftayı geçmeyen sprintlerle düzenli dağıtımlar yapılarak geliştirme sürecinin istikrarlı bir hızda devam etmesini sağlayacağız. Projenize atanan proje yöneticisinin düzenli kontrolleri ve kullandığımız proje yönetim araçlarının da desteğiyle projenizi belinen zaman çizelgesine uygun şekilde tamamlayacağımıza emin olabilirsiniz.

Proje Bakış Açısı

Şirketimizin adının Doğru Proje olmasının bir nedeni var: Biz sadece kodlama yapan yazılım şirketlerinden değiliz. Sürekli değişen koşullara uyum sağlamanıza ve işinize odaklanmanıza olanak tanıyacak esnek bir çözüm oluşturma bilinciyle projenizi ele alırız. Sorunun kaynağına iner, çözüm alternatifleri içinden en uygununu seçeriz. Hem geliştirme sürecinde hem de daha sonra dağıtım ve kullanım süreçlerini de dikkate alarak geliştirme yaparız. Böylece sadece genişleyebilir bir kodla hazırlanmış, düşük işletme giderleri olan bir ürüne sahip olmakla kalmaz bütüncül bir çözüme kavuşursunuz.

Sadece Yazılım Geliştirme

Biz 8 yılda 40’ın üzerinde dijital ürün ürettik. Ekibimizin geçmiş deneyimiyle ve oluştuğumuz kolektif birikimle birlikte hemen hemen yoldaki tüm tümsekleri aşmanıza yardımcı olacak ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan ideal ürünü yaratırken size eşlik etmeye hazır olduğumuzu söylemek yanlış olmaz.

Yazılımın farklı alanlarında geniş bir deneyime ve uzmanlığa sahip kararlı ve istikrarlı profesyonel ekibimizle zorluklarınızı nasıl anlayacağımızı tam olarak biliyoruz ve beklentilerinizi aşacak tam döngülü yazılım geliştirme hizmetleri sunuyoruz. Tek işimiz bu ve bunu iyi yapıyoruz.

Projeye Adanmış Ekip

Her MVP projesi için genelde bir proje yöneticisi, geliştiriciler ve test ve kalite kontrolden sorumlu uzmanlarından oluşan ekip kurarız. Tasarımın müşteri tarafından sunulmadığı  ve projenin ihtiyaç duyması durumunda UI/UX tasarımcı ve DevOps mühendislerini de ekibe ekleyebiliriz. Projenin belirtilen zamanda tamamlanabilmesi için geliştirme süreci boyunca ekibin büyüklüğü ve yapısı ürünün ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir ve gerektiğinde ekibi her zaman büyütülebiliriz.

Ancak tüm bunlardan daha da önemlisi sunduğumuz hizmet sonrası yazılım kullanım sürecini de dikkate alarak geliştirme yapan, projeyi kendi projesi olarak gören bir ekiple çalışırsınız.

Projeye Özel Tasarım

Bir projeye başlamadan önce şirketin beklentisi, marka imajı, öngörülen kullanıcı kitlesinin yapısı gibi bir çok husus dikkate alınarak geliştirme yapılmalıdır. Ortaya çıkacak ürünün diğer ürünlerin çözemediği bir sorunu çözmesi ya da kullanıcıya daha iyi bir deneyim sunarak çözebilmesi gerekir. Bu nedenle hem ön uç için UI&UX, hem de arka uç tasarlanırken, her proje özel olarak ele alınmalıdır. Bizimle çalışarak her bir pikseli tasarımla aynı olan arayüze sahip,  yüksek kullanıcı deneyimi, performans ve güvenlik sunan ürüne sahip olacaksınız.

%100 Sözleşmeye Uyum

Deneyimli ve yetenekliyiz ancak kimse mükemmel değildir.

Karşılaşılabilecek sorunları en baştan öngörerek birçok kez potansiyel müşterilerimizin uzmanlık alanımız dışındaki taleplerini reddettik ve buna devam edeceğiz. Sizinle sürecin en başından itibaren açık iletişim kurarak sizi bilgilendiririz ve gerçekleştiremeyeceğimiz taahhütlerde bulunmayız. Bu nedenle bugüne kadar başladığımız her projeyi sözleşmede yazdığı gibi nasıl tamamladıysak sizin projenizi de eksiksiz ve sözleşmeye uygun şekilde tamamlayacağımıza emin olursunuz.

Native Mobil Uygulama

Native mobil uygulamalar yüksek performansla güvenlik sunar ve kararlıdır. Mobil uygulamaların kısa sürede uygulama marketlerinde yayınlanması ve yayından sonra da yıllarca birçok farklı donanım ve işletim sistemine sahip cihazda sorunsuz çalışmasını sağlayarak müşteri memnuniyetini artırmak için sadece native mobil uygulama geliştirme hizmeti sunmaktayız.

Native mobil uygulamalar ile Hibrit / Cross-platform mobil uygulama farklılıkları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Diğerleri

Belirlenen sürede tamamlanmayan ya da önemli ölçüde eksik kalmış, birbirinin kopyası, test edilmemiş, düşük performans ve düşük güvenlik sunan ürünler mi istiyorsunuz?

"Ucuz İş"

Bakımı ve anlaşılması neredeyse imkansız monolitik kod içeren, farklı cihazlarda ve yoğun kullanım altında sorun yaratan, mevcut teknolojilerle uyumluluğu kısıtlı olan yazılıma sahip olacaksınız.

Sonu Gelmeyen Gecikmeler

Önceden belirlenmiş bir geliştirme takvimi sunulmadan hizmet alacaksınız. Deneyimsiz geliştiricilerin ortaya çıkabilecek sorunları anlamasını ve çözmesini bekleyeceksiniz. Düzenli aralıklarla dağıtım yapılmayacak ve bu nedenle sorunları önceden görme şansınız olmayacak. Deneyimli ve yeterli sayıda uzmana sahip olmadan aynı anda çok sayıda müşteriye hizmet vermeye çalışan şirketlerin “fırsat bulunca” projenize başlamasını ve projenizi tamamlamasını ümit edeceksiniz.

Dar Pencereden Bakmak

Sizin bir yazılıma ihtiyaç duymanıza neden olan sorunu anlamayan, size özel seçimler yapabilmeniz için sorunu giderebilecek alternatif çözümler sunamayan, sadece kağıt üzerinde yazan birkaç özelliği içeren bir yazılıma sahip olacaksınız. Talepleriniz işin kapsamı dışında olarak değerlendirilecek ve ek ücretler ödemek zorunda kalacaksınız. Yazılımın genişlemesi ya da başka bir ekibe devredilmesi gerekirse bu mümkün olmayacak.

Sosyal Medya, Websitesi, SEO, ASO, Halı, Kilim, Travel

Hazır kod ve tasarım şablonlarından yararlanarak hibrit/cross-platform geliştirme yapan, global sektör standartlarının çok uzağında ürünler çıkaran, yazılım geliştirme dışında sosyal medya tanıtımları, basit websiteleri, SEO, ASO, reklamcılık, hosting hizmeti, video çekimi, vb. gibi birçok hizmet sunan “dijital ajanslar”dan gerçek anlamda yazılım geliştirme hizmeti alamayacaksınız.

Superman Geliştirici

Yazılım geliştirme hizmeti sunabilecek deneyimli bir ekibi olmayan birçok dijital ajans, geliştirme maliyetlerini düşürmek, daha az kişi istihdam ederek web ve mobil geliştirme hizmetlerini tek bir geliştiriciyle sunmak amacıyla çoğunlukla hazır tasarım şablonlar kullanarak ve hibrit/cross-platform geliştirme yapmaktadır.

Sınırlı bir sürede, yeterli deneyime sahip bir ekibi barındıran insan kaynağı proje için ayrılmadan, hibrit/cross-platform geliştirmenin olumsuz sonuçları ile karşılaşacaksınız. Eğer şanslıysanız ve ürününüzü teslim alabilseniz bile, hızlıca hazırlanan, anlaşılmaz, genişlemesi zor bir kodla hazırlanmış birkaç kullanıcıyla ve birkaç cihazda çalışan bir ürüne sahip olacaksınız. Ancak gerçek dünya kullanım sürecinde aynı anda binlerce kullanıcının binlerce farklı işletim sistemi ve donanıma sahip cihazından sistemi kullanmaya çalıştığında yavaşlama, yanıt vermeme, kitlenme sorunlarıyla karşı karşıya kalacaksınız.

Hazır Şablon Kullanımı

Beklentinizi karşılamayan, güvenliği ve performansı test edilmemiş ve kabul edilemez bir kullanıcı deneyimi sunan hazır şablonlardan hazırlanmış bir ürüne sahip olacaksınız.

%80-%20 Kuralı

Bir projenin %80’i, harcayacağınız toplam çabanın %20’si ile tamamlanabilir. Kalan %20 için ise %80 çaba sarfetmelisiniz.

Yazılım geliştirme projeleri için de durum benzerdir. Yüksek performans ve güvenlik sunma, sürdürülebilir kodla geliştirme, ölçeklenebilir ve esnek bir arka uç hazırlanması gibi projenizin öne çıkmasını ve ayırt edici olmasını sağlayanan ve genelde teknik bir gözle bakılınca farkedilecek özellikler %20 içinde yer almasına rağmen; %80 çaba gerektirir.

Maalesef birçok serbest çalışan ve güvenilmez firma, yeterli deneyim ve teknik yeterliliğe sahip olmamasına rağmen; benzer örnek projelerden ya da hazır kod şablonları kullanarak, talep edilen ürüne benzer ürünleri kısmen geliştirmekte ve önemli özellikleri bulunmayan ya da istenilen şekilde çalışmayan ürünler teslim ederek ücret talep etmektedir.

Bunun gibi firmalardan hizmet alarak sorun yaşayan, projesinin büyük ölçüde tamamlandığını sadece “küçük birkaç eksik şey” kaldığını ya da uygulamanın çok yavaş ve sık sık donduğunu, çöktüğünü bize telefon ve e-postayla ileten yüzlerce kişiyle iletişime geçtik. Yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip olmayan kişi ve firmalardan hizmet alırsanız bunun gibi durumlarla karşılacaksınız.

Hibrit, Cross-Platform Mobil Uygulama

Bir proje fikrinden başlayarak kullanılcılar tarafından aktif kullanılan mobil uygulamaların hayata geçirilmesine kadar geçen mobil yazılım geliştirme süreci, sadece mobil arayüz hazırlanmasından ibaret değildir.

Temel olarak mobil yazılım geliştirme süreci; analiz, tasarım (UI&UX), arka uç geliştirme, mobil arayüz geliştirme, test süreci, yayınlama, bakım ve iyileştirmeler ile proje yönetimi gibi bir çok süreci içermektedir. Hibrit/Cross-platform geliştirme yapmak, bu süreçlerden sadece mobil arayüz hazırlama süresini kısaltabilir. Her ne kadar genel olarak tek bir kodla hem Android hem de iOS cihazlarda mobil arayüz oluşturma için hibrit/cross-platform araçlar tercih edilse de pratikte Android ve iOS işletim sistemleri ve farklı cihazlar için için ayrı ayrı düzenelemelerin yapılması birçok durumda gereklidir ve bu nedenle mobil arayüz kodlaması için harcanan süre de genel kanının aksine yarıya inmemektedir.

Bununla birlikte hibrit/cross platform geliştirme araçlarında hala birçok native api erişimi olmaması, güncel işletim sistemlerini tam desteklememesi, işletim sistemleriyle sunulan tüm özelliklerin ve araçların kullanılamaması vb. nedenlerle native geliştirmeyle elde edilecek sonuçları elde edebilmek için ilave çalışmaya ve dolayısıyla ek süre ve maliyete neden olmaktadır. Bu eksikliler hatta bazen projenin hayata geçirilememesine de ya da düşük performans ve güvenlik sunan kararsız uygulamaların geliştirilmesine neden olabilmektedir. Native uygulamalar gibi işletim sistemi ekosistemiyle tam uyumlu olmaması göze alındığında, yeni işletim sistemi ve cihazlarda sorunlarla karşılaşma olasılığının yüksek olması ve bu sorunları gidermek için haracanacak zaman ve maliyet de artacaktır.

Özetle; mobil yazılım geliştirme süreci bütünüyle değerlendirildiğinde, hibrit/cross-platform geliştirme yaptırarak mobil yazılım projesi için ihtiyaç duyulan zaman ve bütçeyi azaltamayacak, ve işletim sistemi ekosistemiyle tam uyum sağlamaması nedeniyle birçok durumda kararlılık, performans ve güvenlik sorunlarına neden olan yazılıma sahip olacaksınız.

Native mobil uygulamalar ile Hibrit / Cross-platform mobil uygulama farklılıkları hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Neleri Seviyoruz?

Temel UI/UX ve CI/CD ilkeleriyle, sürdürülebilir ve genişleyebilir kodla ürün geliştirirken sektör standartı araçlardan yararlanıyoruz.
Design
Enes
Langs
DBs
CI-CD
Firma
Adobe CC
Lunacy
LeonardoAi – 1
Xcode
Android Studio
Unity
VsCode
Swift
Kotlin
Typescript
Javascript
Firebase
Mongo
postgresql
Redis
AWS
Docker
Github
Taiga

Nelere Önem Veriyoruz?

Farklılıklar
Farklılıklar

Çünkü değişen koşullara hızla ve istikrarla uyum sağlayabilmek için farklılıkları öne çıkaran, çeşitlilik içeren kapsayıcı bir kültür yaratmak gerekir.

Açık İletişim
Açık İletişim

Çünkü herkesin birbirini ilgiyle dinlediği, dürüstçe konuştuğu ve bağlılık duygusuyla birlikte hareket ettiği bir ortam sağlamaya önem veriyoruz.

Eğlence
Eğlence

Çünkü standartların üstünde ürünler üretmek için yaratıcı olmak gerekir. Eğlence, yaratıcılığı tetikler. Bu yüzden eğlence işimizi önemli bir parçasıdır.

Farklılıklar
Farklılıklar

Çünkü değişen koşullara hızla ve istikrarla uyum sağlayabilmek için farklılıkları öne çıkaran, çeşitlilik içeren kapsayıcı bir kültür yaratmak gerekir.

Açık İletişim
Açık İletişim

Çünkü herkesin birbirini ilgiyle dinlediği, dürüstçe konuştuğu ve bağlılık duygusuyla birlikte hareket ettiği bir ortam sağlamaya önem veriyoruz.

Eğlence
Eğlence

Çünkü standartların üstünde ürünler üretmek için yaratıcı olmak gerekir. Eğlence, yaratıcılığı tetikler. Bu yüzden eğlence işimizi önemli bir parçasıdır.

İlk adımı atmaya hazır mısınız?

Bize projenizden bahsedin.